Повернутися до списку

Як очистити кеш в браузерах

10.05.16

Кожен браузер зберігає тимчасові файли в певну папку на комп'ютері; часто користувач не має прямого доступу в цю папку. Тому в кожному браузері передбачений свій спосіб очищення кеша. Країна Рад розповість, як чистити кеш в найбільш поширених браузерах. Спосіб, що дозволяє видалити історію відвідувань сайтів в різних браузерах, залежить від того, який у Вас браузер: Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer або Apple Safari.

Як очистити кеш в Mozilla Firefox

Щоб очистити кеш в Mozilla Firefox, потрібно знайти у верхній панелі браузера меню Інструменти. У цьому меню слід вибрати пункт Настройки - відкриється вікно налаштувань браузера. У цьому вікні потрібно вибрати розділ Додатково та вибрати в цьому розділі вкладку Мережа. У секції Автономне сховище потрібно натиснути кнопку Очистити зараз. Щоб закрити вікно налаштувань, натисніть ОК.

Є й інший спосіб. В меню Інструменти можна вибрати пункт Стерти недавню історію. Натиснувши на галочку біля напису Подробиці, можна побачити список елементів історії відвідин сайтів, які можна видалити. Поставте галочку біля пункту Кеш і натисніть на кнопку Очистити зараз.

* Інструкції дано для версії Mozilla Firefox 3.6.15

Як очистити кеш в Opera

Щоб очистити кеш в Opera, потрібно натиснути на напис Меню у верхній панелі браузера, навести курсор мишки на пункт Налаштування в розгорнулося меню і вибрати пункт Видалити особисті дані. Клацніть по стрілочки біля напису Детальне налаштування і в списку, поставте галочку напроти пункту Очистити кеш і натисніть на кнопку Видалити. В Опері весь кеш може не піти з першого разу, тому надійніше чистити кеш кілька разів.

* Інструкції дано для версії Opera 11.01

Як очистити кеш в Internet Explorer

Для очищення кешу в браузері Internet Explorer потрібно в верхній панелі знайти меню Сервіс і вибрати в ньому пункт Властивості оглядача. Якщо ви не бачите верхнє меню, потрібно натиснути на клавішу Alt - відображення меню повинно включитися. У вікні властивостей браузера знайдіть пункт Історія перегляду і натисніть на кнопку Видалити. У вікні Очищення журналу браузера поставте галочку біля пункту Тимчасові файли Інтернету та натисніть на кнопку Видалити. Якщо кеша накопичилося занадто багато, його видалення може зайняти кілька хвилин - це нормально. Коли всі файли будуть видалені, натисніть кнопку ОК у вікні властивостей оглядача.

* Інструкції дано для версії Internet Explorer 8

Як очистити кеш в Google Chrome

Для очищення кешу в браузері Google Chrome знайдіть на панелі інструментів значок гайкового ключа і натисніть на нього. Виберіть пункт Інструменти, а в ньому - пункт Очистити дані веб-перегляду. Відкриється діалогове вікно, в якому вам потрібно буде встановити прапорець навпроти того типу даних, які ви хочете видалити - в даному випадку це кеш браузера. Натисніть Видалити дані веб-перегляду.

Как очистить кэш в Apple Safari

Чистить кэш в браузере Apple Safari довольно просто — вам нужно открыть меню Правка и выбрать в нем пункт Очистить кэш. Осталось только нажать Очистить!

Теперь вы знаете, как чистить кэш в разных браузерах, если вдруг возникла такая необходимость.